Мийка зі штучного каменю: переваги, особливості, характеристики
Мийка - це, мабуть, один з найбільш важливих елементів на кожній кухні. Вона використовується набагато частіше за інші кухонні прилади, такі як мікрохвильові печі, духові шафи, витяжки та ін. Мийки зі штучного каменю сьогодні мають більш високий попит, ніж їхні металеві аналоги. Вони не тільки естетичніші, але і приємніші на дотик, невибагливі до догляду і, що особливо важливо, не видають гучного шуму і гуркоту в процесі миття посуд.
Чи варто купувати мийку зі штучного каменю? Якщо так, то яку саме вибрати? Перш ніж прийняти рішення і перейти безпосередньо до вибору, слід більш детально ознайомитися з їх характеристиками і різновидами.
Мийка зі штучного каменю: склад і основні характеристики
Штучний камінь для мийок - це так звань композит, що складається з наповнювача і зв'язку язуючих елементів. Наповнювачем служать природні мінерали, а для з'єднання єднання використовуються сполучні полімери (смоли). Склад, як правило, такий: 80% натуральний камінь (мармурова або гранітна крихта) і 20% сполучний полімер. Крім цього додаються барвники. Сучасні мийки зі штучного каменю покривають гелькоутом - спеціальним складом, що збільшує стійкість поверхні. Це захисний шар, що робить мийку гладенькою, позбавляє від мікротріщин. Таке покриття дозволяє надовго зберегти відмінний зовнішній вигляд.
Виробляють їх методом ліття, якщо бути точними, то вібролиття, яке дозволяє надати виробу будь-якої найвибагливішої форми. Матеріал часто звуть «литим каменем».
Штучний камінь, проте, має специфічні властивості і особливі характеристики: високу надійність, однорідну структуру, стійкість до впливу анресивних хімічних речовин.
Щодо кольору, то традиційно більшим попитом користуються білі, чорні і бежеві, бо смороду схожі на природний камінь. Тут треба ще зазначити, що стійкість кольору зберігається понад 10 років. При фарбуванні виробу надають спецефектів: антик, шагрень, глянець, матовий, шовковисто-матовий тощо. Деякі моделі мають структурну поверхню. Щодо форми - найчастіше продаються так звані мийки-метелики або черепашки - на дві чаші.
Експлуатаційні характеристики мийок зі штучного каменю
Кухонні мийки, виготовлені на основі штучного каменю, не вимагають частого догляду, практично не піддаються механічним пошкодженням (за винятком глянцевих поверхонь, на яких при неправильному поводженні можуть з'єднання явитися подряпини, наприклад, від гострих предметів), відмінно переносять критичні температури (від -30 до +150 градусів), а також легко очіщаються від будь-яких забруднень.
Важлива особливість штучного каменю - вкрай низький коефіцієнт теплового розширення. Це означає, що навіть при миттєвому збільшенні або зменшенні температури на кілька десятків (а то й сотень) градусів поверхня мийки не потріскається і не зіпсується.
Кухонні мийки з штучного каменю відрізняються стійкістю до негативного впливу хімічно анресивних речовин. Численні дослідження показали, що їхній зовнішній вигляд не погіршується навіть після взаємодії з такими побутовими реактивами, як соляна, фосфорна і перхлорна кислота, аміак, перекис водню, розчин йоду, нітрат срібла і ацетат свинцю. Лише ацетон і концентрована азотна кислота можуть призвести до появи невеликих слідів на шліфованих поверхнях. Тож не фарбуйте нігті поряд з такою миєчкою!
Мийка зі штучного каменю: плюси і мінуси
Переваги
- Довговічність робочої поверхні. Зазвичай, термін служби кухонних мийок, виготовлених зі штучного каменю, становить не менше 10 років. За цим параметром даний матеріал трохи поступається натуральному каменю, альо в тій же година, перевершує кераміку. Виробники композитних мийок беруть сміливість стверджувати, що при правильній експлуатації виріб можна буде, при бажанні, заповідати онукам.
- Гігієнічна безпека. Штучний камінь, завдяки особливій технології виготовлення, перешкоджає виникненню на мийці шкідливих бактерій і мікроорганізмів. Відповідно, від мийки немає поганого запаху. На її поверхні не з'єднання являється неприємний слизоподібний наліт. Композит не є джерелом підвищеного радіаційного фону, ніж часто грішать вироби з натурального каменю.
- Величезний запас міцності. За різними оцінками, мийка зі штучного каменю своєю механічною міцністю перевершує натуральні в 2-3 разів. Цікаво, що за цим фізичним параметром йому поступається навіть бетон. Завдяки цьому, вони не пошкоджуються після падіння на них досить важких предметах (залізний посуд, кухонні прилади і ін.).
- Можливість повного відновлення геометрії і поверхні при появі дефектів. Для того, щоб повернути мийці її привабливий зовнішній вигляд і очистити її від подряпин, вм'ятин та ін., достатня лише протерти потрібне місце наждачним папером і відполірувати. А випадково відбиті шматочки штучного каменю можна легко приклеїти назад за допомогою акрилового клею - на цьому місці не залишиться навіть шва від клейового складу.
Мінуси
- На його поверхню не можна ставити надмірно нагрітий металевий посуд (каструлі, сковорідки та ін.). Для цього потрібно використовувати спеціальні підставки. Гарячий посуд, щойно знятий з вогню, може залишити помітний слід на мийці.
- Якщо впустити на мийку щось дійсно важке, може з'єднання явитися тріщина або скол. Однак це трапляється вкрай рідко і залежить, в тому числі, від якості мийки.
Мийка зі штучного каменю чи нержавійки?
Штучний камінь і нержавіюча сталь - це, мабуть, найбільш популярні матеріали для виготовлення кухонних мийок. Відносно низька ціна, а також безліч переваг роблять їх оптимальним вибором для покупців, які не можуть собі дозволити покупку виробів з натурального каменю.
Мийки з нержавіючої сталі в більшості випадків мають більш низьку вартість, ніж їхні аналоги з штучного каменю. Вироби з нержавійки відмінно поєднуються зі змішувачами і демонструють непогані показники міцності і довговічності. Однак, на відміну від мийок зі штучного каменю, смороду відрізняються поганою шумоізоляцією, внаслідок чого можуть голосно шуміти під напором води. Крім того, поверхня нержавійки менш стійка до подряпин, які, до того ж, неможливо видалити. Дуже швидко нова мийка з нержавіючої сталі втрачає свій первісний блиск: безліч мікроподряпин і наліт від мінералів, що містяться у води, роблять її тьмяною і не дуже чистою на вигляд.
Мийки з нержавійки вимагають більш ретельного догляду, ніж мийка з штучного каменю. Її слід протирати насухо після миття, інакше залишаються неестетичні розводи. З композитними мийками цього не трапляється.
Перевага композитної мийки – різноманіття кольорів. Всі мийки з нержавіючої сталі мають тільки один колір – хром, проте, вони легші - а іноді це важливо.
Мийка зі штучного каменю: як вибрати
Перш за все, звертайте увагу на форму мийки. Прямокутні варіанти з однією чашею - класика. Їх легко встановлювати і вони мають, як правило, містку чашу. Це прекрасний вибір для тих, хто миє посуд вручну.
Для великої кухні відмінно підійде мийка з двома чашами і «мокрій столик» - їх довжина повинна бути не менше 1 м. Подвійні мийки дуже зручні: можна одночасно розморожувати м'ясо і мити брудні овочі. Або в одній чаші мити посуд, а в іншій замочувати овочі і фрукти перед миттям.
Якщо потрібно встановити додаткові змішувачі, необов'язково шукати виріб з отворами для нього. Мийка зі штучного каменю чудово свердлиться. Для цього необхідно використовувати свердло з алмазним напиленням.
Якщо боїтеся нальоту або потьоків, вибирайте не однотонну, а з малюнком. За виробом в цяточку простіше доглядати. Забруднення і відкладення просто непомітні.
- Як доглядати за змішувачами та аксесуарами для ванної кімнати та кухні з нержавіючої сталі.Найсвіжіші рекомендації з догляду за змішувачами з нержавіючої сталі.Повна версія статті
- Як ми налаштували вивантаження на Пром Юа з мінімальними втратами: кейсЯк ми зберегли контент на 2 тисячах товарів, додали 8 тисяч, зробили універсальну обробку і налаштували щоденну вивантаження - і все це за 1 місяць.Повна версія статті